Logowanie
Nazwa uĹĽytkownika

Hasło

Zapamiętaj


Nie pamiętasz hasła?
Nie pamiętasz nazwy?

Facebook Like Box

Wpisany przez Krzysztof Wolski.
środa, 15 czerwiec 2016 13:06

Dnia 09.06 2016 r. odwiedzili¶my Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie.
Uczniowie ZSB wraz z nauczycielem informatyki Aleksandr± Gielniak oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych Małgorzat± Werhun-Popiołek, przygotowali warsztaty z robotyki, geodezji oraz zajęcia projektowe i ćwiczenia terenowe.

Na uczniów bior±cych udział w warsztatach z ROBOTYKI czekała niespodzianka przygotowana przez uczniów III klasy technikum geodezyjnego (Juliana Cielice, Mariusza Kazimierczaka, Dawida Kluczkowaskiego). Nowy tachimetr firmy Leica oraz laserowy niwelator stały rozłożone w sali gotowe do działania.
Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych zapoznała nas z obsług± sprzętu geodezyjnego  oraz opowiedzieła o zawodzie geodety. Zainteresowani dowiedzieli się, że po skończeniu szkoły można starać się o pracę w specjalistycznych firmach geodezyjnych, firmach budowlanych, jednostkach administracyjnych na stanowisku urzędowym, ale także w kopalniach, firmach wydobywczych, wydawnictwach kartograficznych i innych miejscach, w których dokonuje się pomiaru gruntów oraz nanoszenia pomiarów na dokumenty. Maj±c wykształcenie ¶rednie i 6 lat praktyki zawodowej można starać się o uprawnienia zawodowe w wybranym przez siebie zakresie.
Młodzież z klasy II technik geodeta (Adam KuĽmiński, Filip Szymański, Anna Sylwestrzak oraz Weronika Liczbińska) wraz z Aleksandr± Gielniak nauczycielem informatyki - przeprowadzili warsztaty z robotyki. Zespół Szkół Budowlanych posiada 20 zestawów klocków LEGO MINDSTORMS NXT 2.0, na których zainteresowani uczniowie mog± nauczyć się podstaw programowania.
Spotkanie z ARCHITEKTAMI KRAJOBRAZU składało się z dwóch czę¶ci: projektowej i terenowej. Podczas ćwiczeń terenowych zapoznali¶my się z różnymi sposobami zagospodarowania terenu oraz formami ochrony przyrody. Ćwiczenia terenowe odbyły się podczas spaceru w Pradolinie Warty. Zajęcia projektowe przebiegały w dwóch grupach jedna grupa zajęła się projektowaniem ogrodów domowych i wykonała barwne plansze.  Zadaniem drugiej grupy było wykonanie makiety parku.
Opiekunami wycieczki byli: Krzysztof Wolski oraz Arkadiusz Gaudyn.